Két tündéri szőke kisfiú, egyik a hátán, a hóna alatt, a másik előtte kismotorral. Ez a mostani állapot, így – is – felismerhetitek Borit a szentendrei belvárosban, a Dunaparton. Sok éve jár hozzánk a Képkeretező Műhely – Művészboltba, amikor először találkoztunk, még nem is voltak a fiúk. Sőt, először Cleopátrával álltam szemben a Szeresd Szentendrét Egyesület farsangi báljában, ahol Galamb – férj – volt a házigazda és zeneszolgáltató.
És még földik is vagyunk, XI. kerületiek. Már amennyiben ez fontos, de szerintem nagyon! Sokat beszélgettünk az évek alatt, sok képüket bekereteztük, aztán áttevődött a hangsúly, érdekes, lehetetlen kérésekkel, kérdésekkel jött. Hogyan lehet megfolyatni az akrilfestéket azüvegben belül, mitől nem lesz buborékos, hogyan lesz egyenletes, stb. Persze a megoldást mindig ő találta meg és közben kiváló ötleteket, megoldásokat adott nekünk is a lehetetlen, megoldhatatlan problémáinkra.
Az útkeresés időszaka és persze a gyereknevelésé volt ez az elmúlt pár év. És íme! Megszületett a borobudur lamps!
Bori eredetileg sminkmester – Cleopátra – a gyerekek születése óta viszont szakmájában nem aktív, de kreatív energiái utat kerestek, és sok kísérletezés, próbálkozás után sikerült ötvözni az általa igazán kedvelt anyagokat és technikákat. A gyerekkori emlékeket, a Nagyival való közös kézimunkázásokat. A régi üvegpalackok, hangulatfények, a kézimunka és színek szeretetének közös megtestesülése az általa megálmodott és létrehozott borobudur lámpák.Lámpatest egy karakteres üres üveg, amiben valaha bor volt vagy éppen olíva olaj, a lámpaernyő pamutfonalból horgolva, festve, keményítve, a színben harmonizáló textilkábelek, és az egyedi tervezésű kovácsoltvas váz – ez a borobudur lamps.
A lámpák még egy ideig a mi kirakatunkban ragyognak szintén ragyogó képkeretek között, Bori azonban nem áll meg, legközelebb az Iparművészeti Múzeumban és az Art6 Szalonban lesznek láthatók és megvásárolhatók a lámpa alkotások.